Gibraltar – Polska 0-7(0-1)

grosicki-5Reprezentacja Polski w piłce nożnej eliminacje zaczęła od łatwego zwycięstwo z najsłabszą drużyną w naszej grupie, czyli Gibraltarem. Cieszyć może odblokowanie niemocy strzeleckiej Roberta Lewandowskiego, który zdobył w tym spotkaniu aż cztery bramki, wszystkie w drugiej połowie.

Grosicki

Worek z bramkami otworzył Grosicki i był to jedyny gol strzelony przez Polaków w pierwszej połowie. Wynik 1-0 po 45 minutach gry był mocno rozczarowujący, w końcu Gibraltar grał pierwszy mecz w historii swojej reprezentacji a ich drużynę stanowią amatorzy.

Odmiana w grze

W Drugiej połowie nasza drużyna obudziła się z powakacyjnego odpoczunku spędzonego zapewne przed telewizorami oglądając Mistrzostwa Świata w Brazylii.Na 2-0 Podwyższył znowu Grosicki, który rozgrywał bardzo dobre zawody, wykonując piękne rajdy raz to na prawym, raz na lewym skrzydle.

Kolejne bramki dołożyli Kolejno: Lewandowski, Lewandowski, Szukała i znowóż 2x Lewandowski. Giblartar niebył wstanie odpowiedzieć choćby jedną bramką, jednak okazje jak najbardziej mieli i więcej szczęścia mogło się skończyć dla rywala historyczną bramką.

Inaczej być nie mogło

Gibraltar to Państwo, które liczy zaledwie 30 tysięcy mieszkańców, czyli tyle co małe miasteczku w Polsce. Przykładowo Rzeszów liczy ponad 6 razy więcej osób. Giblartar nie posiada również swojego obiektu sportowego, na którym mogliby rozgrywać rozgrywki na poziomire Eliminacji do Mistrzostw Europy, dlatego mecz rozgrywany był w Portugali, 400km od Giblartaru.

Wygrana Reprezentacji Polski na pewno cieszy, jednak styl pozostawia wiele do życzenia. Mimo słabego rywala nie pokazaliśmy zbyt wielu akcji, które mogły się spodobać widzom zgromadzonym przed telewizorami. Zdobyliśmy jednak 3 punkty, które były konieczne by myśleć pozytywnie o dalszych grach.

Z Dzisiejszego meczu powinni być szczególnie zadowoleni Lewandowski oraz Grosicki, byli wyróżniającymi się piłkarzami a ich dobra postawa zaowocowała zdobytymi bramkami.

 

Taktyka Reprezentacji Polski: 4-4-2

 

Skład Gibraltaru:

Perez, Artell (88. Payas), Wiseman, J. Chipolina, R. Chipolina, K. Casciaro (63. Priestley), Walker, Casciaro, Perez, Bado (46. Gosling), Casciaro.

Bramki:

Kartki:

Artell – żółta

 

Skład Polski:

Szczęsny, Wawrzyniak, Szukala, Glik, Olkowski, Grosicki (79. Starzyński), Rybus, Klich (72. Mączyński), Krychowiak, Lewandowski, Milik (72. Sobota).

Bramki:

11., 47. Grosicki, 48., 54., 86., 90. Lewandowski, 58. Szukała

Kartki:

Klich – żółta, Glik – żółta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.