Przed meczem – Legia Warszawa : Trabzonspor

Już dzisiaj Legia staje przed bardzo trudnym zadaniem jakim jest zwycięstwo swojej grupy w Lidze Europejskiej.

Legia zaczęła bój fantastycznie od 4 zwycięstw, nie tracąc w tych meczach nawet bramki, niestety mimo iż w 5 kolejce, Legia nie była drużyną słabszą to nie udało ugrać się nawet punktu z Lokeren, gdzie Legia doznała pierwszej przegranej 1-0. Jeszcze przed tym meczem Legia miała pewne, przynajmniej drugie miejsce w grupie, jednak celem Legi było zwycięstwo, ponieważ zwycięstwo z Lokeren gwarantowało im pierwsze miejsce w grupie.

Trabzonspor jest silniejszy

Niestety z łatwiejszym rywalem nie udało się osiągnąc tego celu. Teraz przyszedł czas na Turków. Trabzonsport to drużyna znacznie lepsza od Lokeren, dlatego o dobry wynik będzie jeszcze trudniej. Mimo iż w Turcji, wygraliśmy 1-0 to ten mecz można udać do szczęśliwych. Wynik kompletnie nie odzwierciedlał tego co działo się na boisku. Drużyna rywali przeważała praktycznie cały mecz a to Legia zgarnęła komplet punktów.

Teraz sytuacja jest jeszcze gorsza, ponieważ w Trabzonsporze nastąpiła zmiana trenera, która ewidentnie wpłynęła korzystnie na postawę drużyny. Turcy zaczęli grać bardziej ofensywnie, ich gra może się podobać, jest to zupełnie inna gra niż jeszcze kilka miesięcy temu. Cieszyć może fakt powrotu do zdrowia najlepszego gracza Legii Miroslava Radovića

Jest o co walczyć?

Myślę, iż w tym meczu Legia gra zarówno o gażę jaka należy się za zwycięstwo grupy jak i rozstawienie. Każde Zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Europejskie to 200 tys Euro, kolejna premia to 400 tys. Euro za wygranie grupy(awans z drugiego miejsca to premia 200 tys, Euro). Łatwo policzyć, iż Legia za samo zwycięstwo wzbogaci się o 600 tys, Euro, jak przegra otrzyma tylko 200 tys. Euro. Pierwsze miejsce w grupie to również rozstawienie przed losowaniem 1/16 finału. Rozstawienie to da teoretycznie łatwiejszego rywala a jak wiadomo Legia nie chce skończyć przygody z LE już w pierwszej fazie pucharowej. O tym na kogo możemy trafić, napisano tutaj.

Wyjątkowo zapraszamy tym razem tylko przed telewizory do TVN TURBO, początek transmisji o 21.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.